sobota, 2 lutego 2013

tygodniowy przeglad filmowy

filmy, które obejrzałam w tym tygodniu. 

1. The Words
Film opowiada o młodym pisarzu (Bradley Cooper), który pragnie odnieść literacki sukces. Przypisuje więc sobie autorstwo dzieła innego człowieka. Wkrótce dowie się jak wysoką cenę przyjdzie mu za to zapłacić.

Moja opinia:
Jestem zachwycona tym filmem, polecam wszystkim, których zainteresował opis filmu oraz fanów Bradley'a Cooper'a..Ciekawe jest to, że zakończenie można interpertować na różne sposoby(a to lubię!)
8/10

2.House at the End of the Street
 Nastoletnia Elissa (Jennifer Lawrence) wraz z matką Sarą (Elizabeth Shue) przeprowadzają się do nowego miasta. Wkrótce odkrywają, że po drugiej stronie ulicy rok wcześniej doszło do serii makabrycznych morderstw. Młoda dziewczyna, która z niewiadomych przyczyn uśmierciła swoich rodziców, przepadła potem bez śladu. Zaintrygowana Elissa zaprzyjaźnia się z jedynym ocalałym z tej zbrodni i stopniowo poznaje szokującą prawdę o zabójstwach.

Moja opinia:
Na film zwróciłam uwagę tylko ze względu na Jennifer Lawrence, którą od pewnego czasu jestem zachwycona.Choć film nie powala na kolana to bardzo wciąga. Szkoda tylko, że film rozwija się tak powoli. Za to zakończenie powala na kolana. 
7/10

3.Looper- Pętla czasu 

W roku 2072 podróże w czasie są już rzeczywistością. Organizacje przestępcze wykorzystują je do eliminacji niewygodnych ludzi. Wysyłają ich w przeszłość, gdzie są oni zabijani przez płatnych zabójców zwanych Loopers. W roku 2042 najlepszy z Looperów otrzymuje zadanie: zlikwidować przysłanego z przyszłości mężczyznę o imieniu Joe. 

Moja opinia:
Film obejrzany ze względu na "Joseph Gordon-Levitt".Film nie zachwyca, ale również nie nudzi. Na wielki plus jest Emily Blunt, kóra od tego momentu zawładnęła moim sercem
6/10

4.Savages:ponad bezprawiem
Ophelia wybrała sobie niezbyt dobre towarzystwo do romansowania - dwóch plantatorów marihuany. Zabawa szybko zamienia się w prawdziwy koszmar. Kiedy dwaj mężczyźni zadzierają z niewłaściwymi ludźmi, okrutny meksykański kartel porywa dziewczynę.

Moja opinia:
Film obejrzałam tylko dlatego, że czytałam iż książka o tym samym tytule jest genialna. Postanowiłam, więc obejrzeć film, aby później przeczytać książkę. Zachwycona jestem Salmą Hayek oraz John'em Travoltą.
Jest tylko jedna scena, która mi się nie podobała(za pewne dlatego,że nie przepadam, gdy w filmach pokazane są sceny ,okrucieństwa)
5/10

5.Requiem dla snu
to hipnotyczna opowieść o tęsknocie za miłością, życiu w iluzji, kłamstwie i zjawisku uzależnienia.
Moja opinia:
Ciekawy pomysł na film - temat narkotyków, które w tych czasach są na tzw. "topie". 
Film mnie nie zachwycił, w połowie filmu miałam zamiar wyłączyć i się dalej nie męczyć..Nie rozumiem pozytywnych opinii na temat tego filmu(ale każdy lubi co innego). Mnie film nudził i z ręką na sercu mogą powiedzieć, ze NIE POLECAM. Na plus: temat filmu oraz Jared Leto
4/10

Znacie jakieś dobre filmy,np. gatunek dramat ?

A po za tym jak mija dzisiejszy wieczór?
ja zamierzam dokończyć książkę ♥

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz